Europejski Fundusz SpołecznyEuropejski Fundusz Społeczny

Partner włoski zainteresowany nawiązaniem współpracy z polskimi projektodawcami

data publikacji: 29-07-2011

Od 1995 Eurocultura realizuje zadania w ramach Programu mobilności Leonardo i staży Erasmusa, we współpracy z publicznymi i prywatnymi partnerami z wielu krajów (Niemiec, Portugalii, Grecji, Austrii, Norwegii). Rocznie przyjmuje ponad 150 stażystów. Dany program trwa od 3 do 26 tygodni w ramach, których zapewniane są następujące usługi:

  • kurs języka włoskiego, 
  • miejsce pracy, 
  • zakwaterowanie u rodzin z własnym wyżywieniem lub wynajmowanie pokoju (pojedyncze lub podwójne, gdzie mieszka się z inną osobą), 
  • program społeczno – kulturalny (wizyty do Vicenzy, Wenecji, Werony, Padwy, wykłady na tematy społeczno – ekonomiczne i polityczne, np. rynek pracy we Włoszech, jak pisać włoski życiorys – uzgodnione z organizacją wysyłająca stażystów), 
  • zapewnienie pomocy dla szkolących się, 
  • monitoring i wizyty w przedsiębiorstwach, 
  • certyfikacja językowa i z miejsca pracy.

Głównym celem jest zagwarantowanie zdobycia dobrego doświadczenia z miejsca pracy oraz społeczna integracja we włoskie, codzienne życie.

Firma Eurocultura jest organizacją badawczą, szkoleniową i doradzającą w zakresie kariery zawodowej, typu non-profit, założoną w 1987. Mieści się w Vicenza, region Veneto (płn.–wsch. część Włoch, około 60 km od Wenecji). Jest to region bardzo prężnie działający, silny ekonomicznie, charakteryzujący się dużym eksportem i niską stopą bezrobocia. W samej Vincenza jest blisko 70.000 MiŚP, obejmujących praktycznie wszystkie sektory gospodarki.

Eurocultura współpracuje z przedsiębiorstwami i instytucjami w ramach wielu różnorodnych profesji i kwalifikacji, obejmuje także studentów, którzy ukończyli studia. Co więcej, około 30% stażystów kończących program otrzymuje propozycję pracy po zakończeniu stażu.

Współpracują również w ramach programu Leonardo VETPRO w temacie „VET we Włoszech”, zmiany demograficzne oraz wpływ na rynek pracy, także odnawialna energia.

W załączeniu krótka prezentacja po angielsku na temat działalności firmy. Więcej informacji można również znaleźć na stronie internetowej www.eurocultura.it

Do pobrania: Prezentacja (.pdf)

Kontakt i dodatkowe informacje:
Pan Alessandra NOVELLO
Incoming Manager
EUROCULTURA
Via del Mercato Nuovo 44G
36100 Vicenza (Italy)
tel. (+39) 0444 96 47 70
fax (+39) 0444 960129
stage@eurocultura.it
www.eurocultura.it