Europejski Fundusz SpołecznyEuropejski Fundusz Społeczny

Projektodawca ze Szwecji poszukuje partnerów do współpracy

data publikacji: 25-02-2014

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu informuje, iż Projektodawca szwedzki realizujący projekt pt.: Kofa, skierowany do migrantów i osób niepełnosprawnych, poszukuje partnerów do współpracy ponadnarodowej.

Region Szwecji Północnej stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami demograficznymi. Konieczne jest stworzenie rozwiązań dla rynku pracy, przeznaczonych dla migrantów i osób niepełnosprawnych, wśród których obserwuje się najwyższy wskaźnik bezrobocia. W projekcie planowana jest analiza przyczyny tego stanu rzeczy, w tym mapowanie grup docelowych, analiza systemu edukacji i samych pracodawców.

Celem projektu jest wizyta studyjna w regionie morza Bałtyckiego oraz nawiązanie kontaktów z organizacją współpracującą z podobnymi grupami docelowymi.

Ideą projektu jest dwudniowa wizyta studyjna w celu wymiany doświadczeń i zbudowanie podstaw do przyszłej współpracy. Wizyta planowana jest w okresie marzec - maj 2014 roku.

W sprawie szczegółów związanych ze współpracą w ww. projekcie, należy kontaktować się bezpośrednio z koordynatorem projektu

Dan Berggren
dan.berggren@pitea.se
tel. kom.: +46 216 30 41

Szczegółowe informacje znajdują się również na stronie internetowej Krajowej Instytucji Wspomagającej Program Operacyjny Kapitał Ludzki www.kiw-pokl.org.pl.